wtorek, 21 kwietnia 2009

stojaki rowerowe

Pewnie we wszystkich miastach w Polsce ich brakuje. Nie zawsze są tam gdzie być powinny, a jak są to najczęściej tzw. "wyrwikółka", albo co gorsza "spiralki". Dlatego też najczęściej rowery przypinamy do znaków,


czy też do śmietników.


We Wrocławiu, pewnie za sprawą oficera rowerowego, miasto przeprowadza zmasowany atak i chce postawić 570 stojaków w kształcie odwróconej litery U.

wymiary stojaków, źródło: specyfikacja zamówienia.pdf

Co więcej, miejsca gdzie staną (lokalizacja.pdf) były ustalone na podstawie listów od mieszkańców Wrocławia oraz po konsultacjach z przedstawicielami ogranizacji rowerowych. Właśnie rozstrzygnięto przetarg, stojaki (przynajmniej część) mają się pojawić jeszcze przed wakacjami.

Ww. inicjatywa dotyczy stojaków spoza strefy konserwatorskiej. Na Starym Mieście będzie zamontowany inny rodzaj stojaków. Na ASP ogłoszono konkurs na projekt i wygrał taki:

źródło: Portal Rowerowy Wrocław,

Tutaj możecie zobaczyć wszystkie prace biorące udział w konkursie. Niestety nadal nie wiadomo kiedy będzie ogłoszony przetarg na wykonanie i kiedy będą zamontowane.

Kolejną inicjatywą są parkingi typu Bike&Ride. Pomimo kontrowersji wokół bezpieczeństwa rowerów jak i samych wiat rowerowych pojawiły się już pierwsze parkingi. Niestety nie jest to "dizajnerskie" mistrzostwo świata, bardziej przypomina to szopkę.


W sumie ma być ich dziesięć takich parkingów, narazie pojawiły się trzy.

1 komentarz:

  1. Parę dni temu na lokalnej gazecie.pl pojawił się artykuł o potrzebie stojaków w mieście. Reakcja na forum: ty ******** i owaki, **** nas obchodzi Twój rower i w podobnym stylu. Ręcę opadają.

    OdpowiedzUsuń